Product Categories
Hefei Purple Horn E-Commerce Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Locking Feature : 翻盖式
Number of Contacts : 18P
Pitch : 1mm
Contact Type : 双侧触点/上下接
Mounting Type : 卧贴
FFC, FCB Thickness : 0.3mm
Contact Plating :
Contact Material : 铜合金
Description : FFC/FPC Connector 18 Position 1mm Pitch Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Surface Mount, Right Angle
Mfr. Part # : AFA24-S18FIA-HF
Package : SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle
Model Number : AFA24-S18FIA-HF
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: JUSHUO
  • Origin: Shenzhen, China
  • Manufacturer: SHENZHEN JUSHUO ELECTRONIC CO.,LTD
Technical Specifications
Model Description Voltage Current Rating Dimensions (L x W x H) Weight
JS-101 Electronic Component 220V 10A 10cm x 5cm x 2cm 50g
JS-102 Electronic Component 110V 5A 8cm x 4cm x 1.5cm 30g
JS-201 Power Supply Unit 24V 2A 12cm x 6cm x 3cm 150g